sobota, 13 stycznia 2018

Starocie, czyli ozdoby choinkowe

W zeszłym roku

Dlaczego starocie w tytule posta ?W zeszłym roku wykonałam kilka ozdób na choinkę i przeleżały przez rok nie wykrochmalone.  Ba,  nawet w tym roku nie wisiały na choince. Dopiero po rozbiórce choinki z ozdób, zlitowałam się nad nimi i je wykrochmaliłam.
Zdjęcie wykonałam aparatem w telefonie, więc jak widzicie szaleństwa jakości nie ma.
Chciałam pokazać te drobne prace szydełkowe na  blogu dla tak zwanego porządku kronikarskiego.
Pokazuję je także dlatego, że zadajemy sobie niekiedy pytanie w jakim kolorze robić szydełkowe ozdoby choinkowe.
Robiłam kiedyś gwiazdki w kolorze niebieskim, robiłam kiedyś także białe gwiazdki. Mam też w domu złote, te w formie girlandy dostałam od Madzi-Erendis. Najbardziej podobają mi się białe ozdoby, bo dobrze od zieleni żywej choinki odbijają, kontrastując swoją bielą. Złote, które dostałam od Madzi jako girlanda w tym roku wisiały na żyrandolu nad stołem  świątecznym i bardzo mi się w tej roli spodobały. Więc pewnie w przyszłym roku, także taki dekor powieszę.
Girlandzie od Madzi zawsze znajduję honorowe miejsce na święta. Razem z serwetą, którą dostałam w zestawie, leżą na eksponowanym miejscu. 

Dzisiaj pokazuję dla odmiany dzwonki i jedną gwiazdkę w kolorze czerwonym. Wyrabiałam resztki kordonka po innej pracy. Mam jeszcze inne kolorki kordonków i pewnie też je powyrabiam na dzwonki. Spodobały mi się jakoś. Bardzo prosto się je wykonuje, schemat żaden nie jest potrzeby, a jedyną trudność stanowi ich dobre nakrochmalenie. Minusem jest to, że na kolorze krochmal jest bardziej widoczny niż na białych ozdobach.

A Wy?

Lubicie ręcznie wykonane ozdoby choinkowe? Mnie nieustannie zachwycają swoją prostota, klasyką i stylem. Mam zwyczajnie sentyment do takich ozdób. Pisałam, Wam zdaje się, że ja jakby z innej epoki trochę czasem się czuję ;-)

Serdecznie Was zimowo pozdrawiam i mam nadzieję, że tym wpisem wytrę trochę kurz na blogu ;-)

 Rozebrana z ozdób choinka,
idealnie nadała się do prezentacji czerwonych ozdób

 Dla porównania kolorów,
powiesiłam dwie gwiazdki białe

Inna aranżacja


 I spakowane na przyszły rok ozdóbki choinkowe:
-girlanda gwiazdkowa od Madzi 
-białe gwiazdki
-czerwone dzwonki i czerwona gwiazdka4 komentarze:

 1. Jak dla mnie śnieżynki mogą mieć każdy kolor, za to dzwonki tylko białe. Zgadzam się z Tobą, że białe lepiej widać na choince.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i wyrażenie swojego zdania. Serdecznie Cię pozdrawiam!

   Usuń
 2. Super! Ja w tym roku prawie nie miałam czego zawieszać, ponieważ po rozebraniu ubiegłorocznej choinki wszystkie śnieżynki i inne drobiazgi uprałam, i niemal przez cały rok nie miałam czasu, żeby je wykrochmalić. Już się zdążyły znowu zakurzyć... Ale zostało mi kilka ozdób w pokazowym stanie, więc te zawisły tu i ówdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest właśnie mankament takich ozdób ☺ Ja swoich jeszcze nie prałam.

   Usuń

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)