środa, 2 marca 2016

Blog dynamiczny

Blog

Wiele dziewiarek prowadzących blogi, ma swoje pomysły na swój kawałek blogera. Tak jak ludzie są różni, mają różne potrzeby i różny sposób patrzenia na świat, tak i nasze blogi są różne. Mamy swoje spojrzenie na wygląd naszego bloga, na zdjęcia, na swoje prace i sposoby ich prezentowania, na swoje tematy poruszane na blogach, na wizerunek bloga itp.

Jaki powinien być mój blog?

Wiele osób głowi się nad tym pytaniem.  A także nad uatrakcyjnieniem swojego bloga, nad jego czytelnością i przejrzystością dla czytelników. Nad tematyką poruszanych spraw. Nad tym co nasi czytelnicy lubią w naszym blogu. Nad tym jakie posty cieszą się popularnością szczególną.
Nad kosmetycznymi i całkiem poważnymi zmianami nad naszymi blogami. Czasem zastanawiamy się, czy oddać swój blog do liftingu bardziej profesjonalnym osobom?

Moje zdanie- DYNAMICZNY

Moje zdanie jest takie, że na większość tych pytań jakie postawiłam w tym wpisie, że blog przede wszystkim powinien być DYNAMICZNY.
Kiedy taki jest, możemy same odkryć odpowiedzi na większość pytań, które tym wpisem zaledwie dotykam.
Same zobaczymy jakie posty cieszą się największą popularnością czytelniczek. Jakie posty są najczęściej wyświetlane przez wyszukiwarki, na jakie posty jest największy odzew naszych czytelniczek w postaci komentarzy..
Jeśli piszemy o różnych sprawach, a nie tylko pokazując nasze prace, nasze czytelniczki przekonują się, że i my jesteśmy z przysłowiowej "krwi i kości", że jesteśmy zwykłym człowiekiem, który czasem nie ma weny na tworzenie, albo zwyczajnie, że mu się także coś nie udaje. Że poszukuje, że uczy się, że inspiruje się, że tworzy coś własnego, że szuka po prostu.
Taka dynamika bloga powoduje, że nie wiedzieć czemu i kiedy blog rozrasta się. Patrzymy czasem na przykład na szufladki tematyczne jakie porobiłyśmy i się dziwimy?
- To mój blog ma tyle różnych zakładek?
- To tyle mich postów jest powiązanych z drutami?
- To tyle miałam swoich jakichś tam przemyśleń?
I okazuje się, że nie wiedzieć jak i kiedy nasz blog jak mu się przyjrzymy, jest całkiem dobrze zagospodarowany. Że nie wiedzieć zupełnie kiedy i czemu, nawet jak nic nie publikujemy nowego, mamy ciągle jakieś wyświetlenia dzienne. Czasem ich ilość przysparza nas o szybsze bicie serca.

Dynamika bloga 

Dynamika bloga może być także różnie rozumiana przez  ludzi. Inaczej zrealizuje bowiem na swoim blogu dynamikę -ktoś żywiołowy, a inaczej ktoś totalnie  flegmatyczny ;-) Jeden wielki żywioł zafunduje nam ciągłe wpisy, bo tak on funkcjonuje i interesuje go mnóstwo rzeczy, a przysłowiowa "flegma" jeden wpis na tydzień i to będzie dla niego dynamiczny blog. ;-)))
Mówiąc jednak ogólnie o dynamice bloga. mam na myśli to, że dobrze jest, jak na blogu po prostu ciągle coś się dzieje. Oczywiście zbytnie np. politykowanie może kogoś znudzić. Zbytnie wyzewnętrznianie się może kogoś  odstraszyć itp. przesada bowiem nie jest dobra w żadnej materii.
Publikując jednak na blogu rękodzielnicznym o tematyce powiązanej na różne sposoby z rękodziełem, nie zatracimy charakteru bloga. Nie powinniśmy go zatracić.
Publikując na tematy inne same przekonamy się czy jest nam to potrzebne w ogóle? Bo może jednak nie? Może lepiej nam będzie trzymać się tylko i wyłącznie hobby?
Bo blog ma być miejscem przyjemnym i przyjaznym. Przyjemnym dla nas, ale także przyjaznym i przyjemnym dla naszych czytelniczek.Ma inspirować, ma rozwijać, ma dawać radość, ma dawać motywację zarówno  nam jak i czytelniczkom.A Wy?

Macie jakieś swoje przemyślenia w tym temacie? To bardzo poproszę o podzielenie się, zarówno  koleżanki blogerki, ale nie  tylko.
Serdecznie Was pozdrawiam!


12 komentarzy:

 1. Jaki powinien być mój blog? Zadawałam sobie to pytanie głównie w momencie zakładania go i postanowiłam,że będzie odskocznią od codziennych problemów, relaksujący, urozmaicony, a z czasem może inspirujący. Czy to się udało, nie mnie oceniać. Zgadzam się z Tobą Ciaparo, że ważna jest dynamika bloga, żeby się rozwijał, aczkolwiek nie wystarczy duża częstotliwość publikowanych postów, lecz ich zawartość. Ładne prace, dobre zdjęcia, ciekawe tematy, trochę dobrego humoru i odrobina szczerości, to są rzeczy, które przyciągają. Ja dzięki Tobie i innym blogerkom wiele się nauczyłam i cenię to sobie, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyłuskałaś Iwonko jak zwykle sedno tematu i za to Ci bardzo dziękuję!

   Usuń
 2. Cały czas próbuję udoskonalać mojego bloga. Staram się na bieżąco dodawać wpisy, ale żeby coś dodać, najpierw trzeba stworzyć. Na moim blogu bardzo mało jest wpisów o moim prywatnym życiu, a to dlatego, że po prostu nie czuję potrzeby takiego uzewnętrzniania się. Jestem osobą pogodną, lubię rozmawiać z ludźmi. Na moim blogu chciałabym dodawać wpisy "z polotem", takie, żeby było i co poczytać i pooglądać, ale jakoś na razie nie wychodzi mi to za dobrze. Muszę się bardziej postarać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za Twoją opinię ;-) Mówi się, że trening czyni mistrzem. I ja zaprawiam się w bojach prowadzenia bloga. Trudno mi też powiedzieć czy się staram,czy samo mi wychodzi.;-))) Czasem myślę o zmianach tak jak i Ty i staram się je realizować, choć nie zawsze od razu mi się to udaje.

   Usuń
  2. witam dokładnie tak trening czyni mistrza ,ja tez mam od niedawna blog więc zapraszam .

   Usuń
 3. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam... Na pewno mój blog nie jest dynamiczny, co z żalem przyznaję. Mimo, że nie jestem flegmatyczna, to częstotliwość moich wpisów temu zaprzecza.
  Staram się :-)
  Nie podoba mi się nazwa mojego bloga, ale po tylu latach nie chciałabym zmieniać, bo może jest kilka osób, które znają mnie pod tą nazwą (pocieszam się :-)))
  Niestety nie potrafię lekko i dowcipnie pisać i to jest moja zasadnicza wada - jak i mojego bloga.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lekkie pióro nie każdy ma. Ponoć i odbiór moich tekstów jest różny, chociaż staram się nie pisać na raz i przeczytać zawarte myśli czy są spójne i czy oddają to co chciałam.
   Mnie podoba się nazwa Twojego bloga, choć rozumiem, że bardziej powinna ona Tobie pasować, poza tym nie widzę żadnych wad w Twoim blogu ;-) Serdecznie Cię pozdrawiam!

   Usuń
 4. Mój blog powinien być Agnieszko prawdziwy i pokazywać oprócz tego, co ładne- wszelkie niedoskonałości, bo przecież nie jestem idealna. A dynamika? No cóż- bardzo się staram:-). Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie powiedziane o tych niedoskonałościach, bo któż ich nie ma.
   Ważniejsze jest jednak samo dążenie do doskonałości i podejmowane przez nas próby, aby wyeliminować niedoskonałości. A może się kiedyś uda ;-))))

   Usuń
 5. Córka założyła mi bloga ...abym miała czym się zająć i początkowo to było pisanie o moim życiu ,problemach !
  Później natrafiłam na blogi rękodzielnicze ,a że też coś tam umiem ,to i mój blog zmienił wygląd....
  Fajnie jak ktoś zajrzy ,przeczyta post dokładnie i pozostawi "na temat " komentarz,bo wiem wtedy ,że moje pisanie ktoś wziął poważnie :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, komentarze innych są bardzo miłe, że ktoś zadał sobie w ogóle trud i napisał do nas ;-)

   Usuń
 6. Moja droga ja ciągle raczkuje i to bardzo wolniutko😊 cieszę się że mnie czytają i odwiedzają, cieszę się z każdego wpisu i kazdej nowej znajomości 😊 co ma być to będzie 😊 dziękuję że mnie odwiedzasz ja też będę wpadać bo czy będzie dynamiczny czy powolny dobrze mi tu😊 pozdrawiam serdecznie ❤

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)