niedziela, 19 sierpnia 2012

Weekend w Łęczycy XIV turniej rycerski

Wspaniała zabawa dla całej rodziny XIV Turniej Rycerski w Łęczycy Maluchy miały duzo atrakcji zapewnionej a i towarzyszący im rodzice się nie nudzili. Więcej info tu
Co tam można zrobić? Spędzić miło cały dzień a nawet dwa. Organizatorzy zadbali, aby odwiedzający to miejsce mieli liczne atrakcje, jedzenie, możliwość zabawy, wydania pieniędzy na różne pamiątki oraz nawet sanitariaty.
Impreza jest dwudniowa dzisiaj także jeszcze trwa. Ciekawym pomysłem jest sposób organizacji imprezy. Kupując bilet otrzymuje się opaskę na rękę upoważnia ona do swobodnego poruszania się po terenie imprezy. Mając tę opaskę można wchodzić na zamek na wybrane pokazy i swobodnie wychodzić jeśli akurat zgłodnieliśmy i chcemy sobie coś zjeść, zakupić tudzieć się napić. Na zamku przygotowane były trybuny skąd swobodnie można było śledzić widowisko artystyczne.
Mnie bardzo podobały się pokazy konne Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego.

 Ciekawe były także i widowiskowe pokazy grupy Armentum.

Pokaz Gwardii Gryfa grupy z Wrocławia żonglującej chorągwiami.
Był i pokaz łuczników

Najbardziej dla mnie widowiskowe okazało się przedstawienie grupy Merlet.

Jak podano na stronie Cyt "Grupa „Merlet” bierze udział w czołowych superprodukcjach filmowych amerykańskich i francuskich. Tworzy znakomite układy szermiercze oraz trenuje aktorów do filmów (m.in.: „Rycerz z Szanghaju z Jacky Chanem w roli głównej, czy najnowszej wersji „Trzej Muszkieterowie” z Orlando Bloomem i Millą Jovovich jako Joanna d’Arc w reż. Luc’a Bessona)."
Ich pokaz był naprawdę wspaniały. Najbardziej podobał się publiczności.Tak wygląda grupa Merlet, zdjęcie pochodzi z ich strony.  Z członkiem grupy, który jest na zdjęciu  pierwszy z lewej strony mamy zdjęcie pamiątkowe.

 Mam nadzieję że dobrze się bawiliście oglądając zdjęcia.

3 komentarze:

 1. Dziękuję za ciekawostki.Warto dowiadywać sięczegoś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna i ciekawa impreza :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za wsparcie Lacrima

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)