sobota, 18 lutego 2017

Getry 1

Włóczka

W projekcie wykorzystałam włóczkę skarpetkową z domieszką włókna wzmacniającego i odpornego na ścieranie, darcie i filcowanie.
Na projekt poszły 2 motki po 50 g włóczki Alize (200 m każdy). Getry w kolorystyce morskiej, zawierającej odcienie niebieskiego i granatu. Jeśli chcecie wydziergać coś w podobie  i bazować na moim wyliczeniu oczek,  to każda z tych włoczek (klik) nadaje się na taką dzianinę. Łączna ilość włóczki to 100 g.

Wzór

Bardzo prosty ściągacz 2 prawe na 2 lewe. Druty KP 3 mm drewniane z żyłką wymienną. Rozmiar tak uzyskanych getrów, to powiedzmy  damskie 38. Bardzo proste dzierganie. Naprawdę polecam, a kolorowa włóczka powoduje, że dzianina nie jest nudna w dzierganiu.

Wzór 

Wzór to 2 * 32 oczka, co w obwodzie daje 64 oczka. Przerabiane 2 prawe 2 lewe.

Prośba 

Prośba pociechy o getry została uwzględniona w trybie pilnym. A jak  byłam łaskawa na propozycje, to kazano mi od razu wykonać 2 pary. Ta jest pierwszą parą.
Długość odwinięta za kolanko, wywinięta przed kolanko. Idealne uzupełnienie do spódniczki na zimową porę, tak sądzę.
Zobaczymy czy będą lubiane i noszone, bo z tym to różnie bywa. Nie zawsze noszone są rzeczy, o które pociecha prosi. Ostatnio mało prosi, więc niech tam ma, skoro chce i mówi, że będzie nosić.

Jak widzicie 

Jak widzicie mam poślizg w czasie i to dość znaczny. Getry były wykonałam w  grudniu ubiegłego roku.
Zima nie jest jednak sprzyjająca ładnym zdjęciom i także z tego tytułu, nieraz prace czekają na pokazanie na blogu. Opis przygotowany czeka, a zdjęcia opóźniają całą publikację.
Bardzo się cieszę, że dzisiejszy dzień pozwolił na wykonanie względnych zdjęć i pokazanie tej pracy.
Obowiązek kronikarski został dopełniony.


A Wy?

Jak sobie radzicie z wykonaniem ładnych zdjęć zimą? Czekacie tak jak ja na kilka promieni słońca?
Doświetlacie zdjęcia profesjonalnymi lampami? Robicie zdjęcia na powietrzu?
Serdecznie Was pozdrawiam.
I życzę miłego weekendu przy dzianinie i herbatce, najlepiej w pobliżu grzejnika ;-)

 Wywinięte

Wywinięte i odwinięte Odwinięte

Sesja foto na luzie

 Elastyczny wzór


Luźno ułożone


3 komentarze:

 1. Getry wspaniałe,piękne,długie i ciepłe,córcia powinna je nosić,skoro to był jej pomysł. Zimą chętniej dziergam,niż latem,za to na odpowiednie światło do zdjęć czasem muszę poczekać. Mój aparat najlepiej oddaje kolory,w świetle dziennym i na powietrzu. Śnieg bywa dobrym tłem,ale gdy szaro i plucha,jak u nas dzisiaj,to sesja zdjęciowa nie ma sensu. Ciekawa jestem kolejnych getrów,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobają w wersji za kolano, wyglądają genialnie!
  Na zewnątrz zdjęcia zawsze wyjdą najlepiej, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Ja zazwyczaj czekam na lepszą pogodę czyli światło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Getry wyszły bardzo ładnie, fajnie układają się kolory.
  Zimą zdjęcia robię w domu, ale wybieram takie dni, żeby za oknem było w miarę pogodnie. Wtedy zdjęcia robię z lampą błyskową i w zasadzie wychodzą całkiem przyzwoite fotki - jak na mój nieprofesjonalny gust ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)