środa, 10 lipca 2013

Drutowe wyzwanie cz3 -technicznie

Post ten jest kontynuacją tego posta nadal nie wiem kto jest autorem projektu znalezionego w sieci...

Szyk i elegancja 

Nadal zbieram wpisy o szyku i elegancji. Jesteście bardzo blisko, pisząc jak to rozumiecie. Na razie nie ma, że tak powiem strzału w 10, z opisem szyku i elegancji i odróżnieniem jednego od drugiego. Powiem tylko, że temat damskiej szafy, dodatków, estetyki ubioru to w czasach aktualnych ważna sprawa. Mam na myśli uporządkowanie własnego stylu. Ogólnych zasad jakimi powinnyśmy się kierować. Uprę się ponownie przy tym, że Panie puszyste mają większą zagwostkę z tą sprawą. :-)
Rozróżnienie stylu szykownego od eleganckiego jest bardzo pomocne przy tym.
Techniczne
Przyszło mi do głowy, że poruszę kwestię 2 oczek razem.
Na zdjęciu poniżej mamy dwa miejsca zaznaczone, gdzie patrzymy. Występują na pierwszym u góry dwa oczka obok siebie oba przerobione jako 2 razem. To samo ale nie tak samo. Powiem dla jasności, że są to 2 oczka razem raz pochylone na prawo a raz na lewo. W praktyce raz pierwsze jest na górze a raz drugie na górze. Zobaczcie to na próbce że inaczej to wychodzi. Musicie to rozróżniać w tej robótce. Bo źle wyjdzie wzór. Podobnie w płatkach. Drugie miejsce poniżej z wpisem gdzie patrzymy. Pomiędzy podwójnymi narzutami mamy po 1 oczku prawym a wcześniej 2 razem. Raz pochylone w jedna stronę raz w drugą.
Dwa narzuty
Dwa narzuty to dwa razy narzucona nitka na drut. Następnie przerabiamy je tak by były 2 oczka. Pierwsze jako prawe a drugie jako prawe przekręcone.

Nitka
Nitka którą widzicie na zdjęciu to Algarve dokładniej ta. Chciałam Wam napisać swoją opinię o tej nitce. Jest mega komfortowa w robieniu. Baaaaaardzo wydajna. Na swój rozmiar praktycznie zużyłam 2 motki na jedna stronę bluzeczki z 6 zamówionych. Wydajność nitki to ważna sprawa jeśli robimy duży rozmiar jak ja.

Sprawa przodu albo tyłu
Info dla Pań, które robią z moich notatek. Czyli rozmiar duży. Zastanawiam się (jestem na etapie dekoltu), czy część, którą mam nie zrobić tyłem. Dlaczego? Chciałam większy dekolt w tej bluzeczce. Rozpiskę do niej robiłam na bieżąco. Dopadło mnie teraz, że dekolt który uzyskałam właściwszy będzie dla tyłu bardziej niż dla przodu. A robiąc następną część bluzki zrobię wielkość oczek taką samą jak teraz tylko głębszą, czyli szybciej zacznę robić podkrój, aby większy wyszedł.
Pamiętacie, że nie chcemy golfa takiego jak w oryginale.

Grubość nitki
Wypływa już w @ sprawa grubości nitki. Pisałam o tym w 2 poprzednich częściach. Osoby, które mają inną nitkę w metrażu. Zostają praktycznie same w rozliczeniach oczek. Inna grubość to inne kółko. Inne rozdzielanie oczek, inne ilości ... wszystko inne.
Trzeba bardziej kombinować.
Serdecznie pozdrawiam!!!

3 komentarze:

 1. Moim zdaniem ubiór szykowny, to taki,w którym kobieta rzuca się w oczy i może on być w różnym stylu np. romantycznym, sportowym, klasycznym.
  Elegancja jest pojęciem węższym, to ubiór w ponadczasowym stylu klasycznym, w którym każdy szczegół jest ważny np. kapelusz lub kwiatek do sukienki,garsonki lub płaszcza z wysokogatunkowej tkaniny, a w żadnym wypadku do kożucha. Nosząc dzianiny można uzyskać tak zwaną niedbałą elegancję, ale to już wyższa szkoła jazdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ładnie podsumowałaś Iwonko, jesteś bardzo blisko gorąco gorąco w zabawie ciepło zimno :-) Dziękuję za opinię. Czekam na wpisy innych jak to rozumieją :-)

   Usuń
 2. Byc szykowna to znaczy :uczesac wlosy ,zrobic lekki twarzowy makijaz ,zalozyc czyste ,uprasowane ,dobrane kolorystycznie ciuszki ,torebka i niewykoslawione buciki ,usmiechnac sie ,podniesc glowe do gory ,wyprostowac plecy .Czy potrzeba cos wiecej aby zwrocic na siebie uwage na ulicy ?
  A elegacja niestety musi kosztowac .nie bedziemy elegackie w tanich podrobkach ,bez bizuterii i innych akcesorii ktore swiadcza o tym ,ze wiemy co ma wartosc .Naprawde elegancja jest podkresleniem wyjatkowosci ,dlatego na codzien badzmy tylko szykowne ,to w zupelnosci wystarczy ,a na wieksze okazje zdobedzmy sie na elegancje ,wtedy nie bedziemy draznily oczu innych nadniernym wystrojeniem.

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)