poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Kolejny wariant chusty numer dwa. Chusta ażurek v.2

Wstęp

Ostatnio szaleję na drutkach, co możecie na bieżąco podglądać. Staram się ułatwić życie początkującym druto-maniaczkom.  To dla nich powstała i powstaje cała seria postów o chustach od przysłowiowego 0. O body, o pierwszym ażurowym wzorze co możecie podglądać cofając posty.

Wzorek chustyWzorek tej chusty wymyśliłam i zestawiłam specjalnie dla Was. Wzorek ażurowej chusty tutaj opisałam KLIK, może niektóre z Was mają tak jak ja, że jak jakiś wzorek jest prosty, wykonują co najmniej kilka wersji kolorystycznej danej rzeczy. Dzisiaj pokazuje chustę, która Wam już pokazywałam jako jasnoniebieską. Dzisiaj chciałam Wam pokazać, że nieraz można połączyć dwa kolory (np. resztki) i uzyskać zupełnie ciekawy efekt w chuście. Inwencja łączenia kolorów może być ogromna, wszystko zależy od Was.


Dwa kolory

Body chusty jest jasnoniebieskie, jest to resztka po wykonaniu tamtej linkowanej chusty. Natomiast ażur, jest resztką w kolorze jeansowym, pozostałą po moim komplecie zimowym wykonanym dawno temu. Robiłam wtedy czapkę, szal i rękawice i pomimo tego, nadal zostały mi prawie 3 moteczki tej włóczki.
Zobaczcie jakie fajne zestawienie kolorów można uzyskać: robiąc gładkie body w jednym kolorze i ażurową część w innym kolorze. Mnie efekt tak uzyskany w gotowym wyrobie bardzo się podoba. 

Druty

Chusta wykonana na drutach  Knit Pro 10 mm akrylowych. Jak widzicie grubasy do takich dzianin są najlepsze. Szybko przyrasta praca, dzianina zyskuje mega lekkość.


A Wy?

Co sądzicie o tym wzorku uzyskanym z połączenia dwóch różnych włóczek? Podoba się Wam? Czekam na komentarze.
Serdecznie pozdrawiam nowe obserwujące osoby i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na dłużej! Pa!


Dwa kolory jaki ciekawy efekt


Kolory można łączyć w przeróżny sposób
Wszystko zależy od Waszej kreatywności


W body jest tylko jeden dekor
pas oczek lewych

 
Połączenie razem

 Kolejne zbliżenie


Przejście z body gładkiego niebieskiego
w ażur jeansowy


 Tutaj złożona kilkakrotnie
Kształt przypomina serce ;-)


Tutaj widać jaka jest mięciutka6 komentarzy:

Witam Cię serdecznie i dziękuję za pozostawienie komentarza :-)